Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
Elegant og stilren indbygningsspot på 7W LED.
Driveren er indbygget.
Spænding: 230V.
Må ikke monteres direkte i isolering - Der skal være lidt luft omkring til køling.
Ydre mål: Ø100 mm.
Hulmål: Ø80-85 mm
Indbygningshøjde: 47 mm.
Opgrader dit belysningssystem med en energieffektiv 7W LED indbygningsspot, der er designet til at erstatte en traditionel 49W lyskilde. Dette moderne belysningsvalg sikrer optimal energibesparelse uden at gå på kompromis med lysudbyttet.
Denne LED-spot kommer i en varm hvid tone på 3000K, perfekt til at skabe en behagelig og afstressende atmosfære. Det varme lys bidrager til en hyggelig stemning, ideel til både hjemmet og professionelle miljøer.
Med den indbyggede driver og IP20 certificering, der angiver, at produktet ikke er modstandsdygtigt over for vand, er dette LED-spot især velegnet til indendørs brug, hvor der ikke er risiko for fugt. Den integrerede lyskilde gør også installationen nem og vedligeholdelsen minimal.
Denne LED indbygningsspot er ideel til dem, der søger en kombination af energieffektivitet, let installation og høj kvalitet i hjemmets belysning.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Stue (min 200 lux) | Køkken (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 4 stk. | 7 stk. | 10 stk. | 17 stk. |
| 25 m2 | 9 stk. | 17 stk. | 25 stk. | 41 stk. |
| 100 m2 | 27 stk. | 54 stk. | 81 stk. | 135 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 550 lumens |
| Spredning | 38 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | Indbygning |
| Højde | 40 mm. |
| Diameter | 100 mm. |
| Hulstørrelse | 76 mm. |
| Materiale | ABS (Plastik) |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 7W |
| Erstat | 49W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | 220-240 V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø8,3 cm, Sort, hvid kant
dæmpbar, Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø9,3 cm
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,4 cm, Hvid kant
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,4 cm, Sort reflektor, hvid kant