Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
32825-0
Ny
EVA 6 DimTone PERFORMANCE leverer, med vores nyudviklede teknologi, et lys, der kommer så tæt på den kendte halogenkvalitet som muligt. En helt nyudviklet teknik i vores PERFORMANCE-serie sikrer, at lyset simulerer halogenlyskilder så godt som muligt.
Når EVA 6 DimTone dæmpes, reguleres kelvin-niveauet fra 3000K til 2200K, og vores nye teknologi i PERFORMANCE-serien sikrer, at lyset forbliver ÆGTE og ikke føles "falsk" ved de lavere kelvin-niveauer. PERFORMANCE-serien er derfor den perfekte spot for dem, der længes efter at vende tilbage til det lækre lys fra halogenlyskilder.
Funktioner og Egenskaber:
Justerbar lysstyrke: Dæmpbar med LED lysdæmper, så du kan tilpasse belysningen efter dine præferencer og stemninger.
- Allround anvendelse: Velegnet til indendørs, udendørs og vådrumsbrug takket være IP54 ratingen nedefra og IP21 ratingen bagfra. Godkendt til alle zoner på badeværelset, herunder installation i bruserum.
- Nem montering: Perfekt til hurtig montage uden behov for værktøj i gips-, troldtekt- eller trælofter. Monteres let med almindelige fjedre og leveres med skrueklemmer i monteringsboksen, hvilket gør det enkelt at forbinde spot til spot uden brug af skruetrækker.
EVA indbygningsspot kombinerer elegance med funktionalitet og er det ideelle valg til at skabe et stilfuldt og behageligt belysningsmiljø. Med let installation og justerbar lysstyrke giver dette spot en problemfri og skræddersyet belysningsløsning til ethvert rum.
5 års korrosionsgaranti for udendørs brug!
Det får du også med EVA LED indbygningsspot:
Denne 6W LED indbygningsspot er perfekt til både funktionel og atmosfærisk belysning. Med en strømtilslutning på 230V, er installationen nem og ligetil.
Ved at benytte LED af højeste kvalitet, får du en sikker driftstid på op til 50.000 timer. Tak til den professionelle driver og effektive køling, kan du forvente minimal forringelse i lysstyrke over tid.
Med en IP54-klassificering, er denne indbygningsspot modstandsdygtig over for fugtig luft og vandstænk på fronten, hvilket gør den ideel til brug i badeværelser og lignende miljøer.
Det sorte design giver et moderne og stilfuldt udseende, der nemt kan integreres i mange forskellige indretningsstile. Vælg EVA 6 LED indbygningsspot, hvis du ønsker en pålidelig, effektiv og æstetisk tiltalende belysningsløsning.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Dæmp til varm |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Spredning | 45 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| CCT kulør | 2200K - 3000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 40 mm. |
| Diameter | 90 mm. |
| Hulstørrelse | 68 - 83 mm. |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 6W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulør | 2200K - 3000 |
| Farve | Sort |
| Kipbar | Ja |
| Videresløjfning | Ja, klemme til 3G x 2,5 mm² |
| Lufttæthed | Opfylder krav til lufttæthed i.h.t. BBR |
| Yderligere bemærkninger | Må monteres direkte i isolering |
Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø8,3 cm, Sort, hvid kant
dæmpbar, Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø9,3 cm
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,4 cm, Hvid kant
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,4 cm, Sort reflektor, hvid kant