Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Oplev den ypperste lyskvalitet med denne 2.8W Full Spectrum LED indbygningsspot, der er perfekt til både boliger og erhverv. Denne sorte indbygningsspot er designet til at levere en betagende lysoplevelse med en farvetemperatur på 3000K, hvilket skaber en varm og indbydende atmosfære.
Spottet er tilsluttet en 12V DC forsyning og leverer en imponerende lysstyrke på 250 lumens. Med en spredning på 60 grader er den ideel til at lyse hele rummet op uden at skabe skarpe skygger.
En ekstra funktion er muligheden for at dæmpe lyset, så du kan justere lysstyrken efter behov og skabe den ønskede stemning.
Dette indbygningsspot er en investering i både funktionalitet og æstetik, som bringer et strejf af elegance og sofistikation til enhver indretning.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 250 lumens |
| Spredning | 60 grader |
| RA | >= 97 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 13 mm. |
| Diameter | 68 mm. |
| Hulstørrelse | 560 mm. |
| Materiale | Aluminium, Plastik |
| IP klassifikation | IP44 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2.8W |
| Spænding | 12V DC |
| Spændingsinterval | DC: 12V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Sort |
Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø8,3 cm, Sort, hvid kant
dæmpbar, Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø9,3 cm
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,4 cm, Hvid kant
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,4 cm, Sort reflektor, hvid kant