Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Oplev en belysning i særklasse med dette indbygningsspot designet til at levere lys af højeste kvalitet. Med en RA værdi på 95-99 får du et levende og naturligt lys, der fremhæver alle farver på smukkeste vis.
Designet til både funktionalitet og stil, har dette spot en IP44 klassificering, hvilket betyder, at det tåler fugtig luft og vandstænk på fronten. Dette gør det ideelt til badeværelser og andre fugtige områder.
Med en farvetemperatur på 2700K skaber dette spot en varm og hyggelig atmosfære i ethvert rum. Den integrerede lyskilde sikrer en problemfri installation og en langvarig belysningsløsning.
Det elegante hvide design gør det nemt at integrere i enhver indretningsstil, mens den fulde spektrum belysning sikrer optimal lysoplevelse i boligen eller på kontoret.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Spredning | 60 grader |
| RA | >= 97 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 13 mm. |
| Diameter | 68 mm. |
| Hulstørrelse | 56 mm. |
| Materiale | Aluminium, Plastik |
| IP klassifikation | IP44 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2.8W |
| Spænding | 12V DC |
| Spændingsinterval | DC: 12V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø8,3 cm, Sort, hvid kant
dæmpbar, Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø9,3 cm
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,4 cm, Hvid kant
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,4 cm, Sort reflektor, hvid kant