Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
2D kompaktrør til direkte udskiftning af eksisterende kompaktrør / sommerfugl rør.
2D fatning / GR10q.
4 pins.
Opgrader din belysning med dette 18W GR10q 4-pin LED kompaktrør, der imponerer med både energieffektivitet og lysstyrke. Designet erstatter effektivt en traditionel 30W lyskilde, hvilket sparer energi uden at gå på kompromis med lysydelsen.
Oplev en lysstyrke på 1410 lumens og en bred spredningsvinkel på 160 grader. Denne kombination sikrer en jævn og omfattende lysfordeling i hele rummet, ideel til både hjemmet og professionelle miljøer.
Med en høj lyskvalitet og en RA-værdi på 80-85, leverer kompaktrøret et naturligt lys, der gengiver farver præcist og levende. Det er passende for de fleste daglige behov og bidrager til et behageligt visuelt miljø.
Produktet benytter LED-teknologi af højeste kvalitet, hvilket giver en driftstid på op til 30.000 timer. Takket være en robust driver og fremragende køling, sikrer dette produkt en stabil og pålidelig ydelse.
Tilpas din belysning efter dit behov ved at vælge mellem tre forskellige lyskulører:
Dimensionerne på 35 x Ø190 mm gør denne kompaktrør let at montere i eksisterende armaturer med en 2D fatning. Designet er lavet til at blive tilsluttet direkte til 230V / Ballast forsyning, hvilket gør installationen enkel og hurtig.
Dette LED kompaktrør er den ideelle løsning for dem, der ønsker både effektiv og visuelt tiltalende belysning i deres rum.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Ekstra varm hvid kulør | 2700K |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1410 lumens |
| Spredning | 160 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 35 mm. |
| Bredde | 190 mm. |
| Dybde | 190 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Erstat | 30W |
| Spænding | 230V / Ballast |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Flicker free, valgfri CCT, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Valgfri CCT, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør, flicker free
Flicker free, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Flicker free, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Erstat G24, cirkelrør og kompaktrør