Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
2D kompaktrør til direkte udskiftning af eksisterende kompaktrør / sommerfugl rør.
2D fatning / GR10q.
4 pins.
Oplev den nyeste teknologi med dette 12W LED kompaktrør, designet til at erstatte traditionelle 26W rør, hvilket sikrer energieffektivitet og miljøvenlig belysning. Med enkel tilslutning til 230V / Ballast forsyning er installationen nem og bekvem.
Dette LED rør tilbyder en lysstyrke på 1200 lumens med en høj spredning på 160 grader, hvilket sikrer en jævn fordeling af lyset i hele rummet. Det har en høj lyskvalitet med en RA værdi på 80-85, hvilket betyder at lysstyrken er tilstrækkelig til langt de flestes behov og giver et naturligt lys, der fremhæver alle farver flot.
Med LED teknologi af højeste kvalitet, kan du forvente en lang og sikker drift op til 30.000 timer. Dette er sikret gennem en professionel og driftssikker driver samt effektiv køling, hvilket garanterer en lang levetid uden væsentligt fald i lysstyrke.
Med dimensioner på 190 x 35 x 190 mm, passer dette kompaktrør perfekt til en bred vifte af armaturer og rum, hvilket gør det yderst alsidigt til både kommerciel og privat brug.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1200 lumens |
| Spredning | 160 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | GR10q |
| Højde | 35 mm. |
| Bredde | 190 mm. |
| Dybde | 190 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Erstat | 26W |
| Spænding | 230V / Ballast |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Flicker free, valgfri CCT, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Valgfri CCT, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør, flicker free
Flicker free, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Flicker free, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Erstat G24, cirkelrør og kompaktrør