Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
2D kompaktrør til direkte udskiftning af eksisterende kompaktrør / sommerfugl rør.
2D fatning / GR8q.
2 pins.
Opgrader din belysning med denne 9W GR8q 2pin LED kompaktrør til 2D fatning, designet til at erstatte traditionelle 16W lyskilder. Dette energieffektive LED rør tilbyder betydelige besparelser på energiregningen, samtidig med at det leverer høj kvalitet og pålidelig belysning.
Den høje lyskvalitet sikrer, at alle farver fremstår klare og autentiske, hvilket gør denne LED ideel til både bolig og erhverv.
Med op til 30.000 timers levetid, minimal lysstyrkeforringelse og en robust konstruktion får du en løsning, der både er økonomisk og miljøvenlig. Den professionelle driver og effektive køling garanterer driftssikkerhed i lang tid.
Tilpas lysoplevelsen med to tilgængelige lysfarver:
Med dimensionerne 35 x Ø140 mm passer dette LED rør nemt ind i de fleste armaturer. Bemærk, at produktet har en IP20 klassificering og derfor ikke er vandresistent.
Opgrader din belysning med dette kvalitetsprodukt, der kombinerer energibesparelse, lang levetid og fremragende lyskvalitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4200K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1050 lumens |
| Spredning | 160 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 35 mm. |
| Diameter | 140 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 9W |
| Erstat | 16W |
| Spænding | 230V / Ballast |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Flicker free, valgfri CCT, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Valgfri CCT, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør, flicker free
Flicker free, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Flicker free, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Erstat G24, cirkelrør og kompaktrør