Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
15W dæmpbar driver til LED indbygningspaneler
Gør LED panelerne dæmpbar via forkants/bagkantsdæmp, også kendt som Triac.
Driveren har soft-start, så lysstyrken justeres blidt når det tændes.
Kan justeres til en bred vifte af strømoutput, fra 100mA til 700mA, se tabel nedenfor.
| Current | Voltage | Watt |
| 100mA | 9-42V | 4,2W |
| 150mA | 9-42V | 6,3W |
| 200mA | 9-42V | 8,4W |
| 250mA | 9-42V | 10,5W |
| 300mA | 9-42V | 12,6W |
| 350mA | 9-42V | 14,7W |
| 400mA | 9-37V | 14,8W |
| 450mA | 9-33V | 14,85W |
| 500mA | 9-30V | 15W |
| 550mA | 9-27V | 14,85W |
| 600mA | 9-25V | 15W |
| 650mA | 9-23V | 14,9W |
| 700mA | 9-21V | 14,7W |
| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 20,5 mm. |
| Bredde | 37 mm. |
| Dybde | 131 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 15W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC: 220-240v, 50Hz |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |
Ny model, passer til Troldtekt uden tilpasning, hvid kant
Sort, Ny model, passer til Troldtekt uden tilpasning
Til LED panel, passer til Troldtekt uden tilpasning, hvid kant
Til LED panel, passer til Troldtekt uden tilpasning, sort kant
Flot ovenlysvindue effekt, hvid kant
Ny model, passer til Troldtekt uden tilpasning, hvid kant
Samles hurtigt, plast hjørner, uden synlige skruer, hvid kant
Velegnet til Troldtekt og gips, hvid kant
Ny model, passer til Troldtekt uden tilpasning, hvid kant
Til LED panel, passer til Troldtekt uden tilpasning, hvid kant