Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
Dette er et prisvenligt LED panel udført i tyndt metal.
Panelet er let at montere, og kræver ikke tilkøb for montering på loft.
LED panelet kommer komplet i egen ramme, den kan derfor ikke kombineres med andre rammer.
Monteret fremstår det pænt og leverer et kraftigt lys med høj spredning.
Panelet og driveren er indbygget i en sort ramme.
Monteringsmuligheder:
- Skrues på loftet uden yderligere tilkøb af ramme.
Designet til at give det perfekte lys til både professionelle og private omgivelser, er dette 120x30 LED panel en kraftfuld belysningsløsning med mange fordele.
Lysfarven er neutral hvid (4500K), hvilket skaber et optimalt arbejdsmiljø uden irriterende blå eller gule nuancer. Dette sikrer, at objekter bliver belyst på en naturlig og klar måde.
Vær opmærksom på, at panelet har en IP20 klassificering, hvilket betyder, at det ikke er modstandsdygtigt over for vand. Det er derfor bedst egnet til indendørs brug.
Med en moderne sort ramme komplimenterer dette LED panel elegant ethvert rum, hvor det installeres, og tilføjer både funktion og stil til din belysning.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Køkken / Kontor (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 2 stk. | 2 stk. |
| 25 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. |
| 100 m2 | 4 stk. | 7 stk. | 10 stk. | 16 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4500K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 4800 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 38 mm. |
| Bredde | 300 mm. |
| Dybde | 1200 mm. |
| Materiale | Aluminium, PMMA (Akryl) |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 60W |
| Erstat | 200W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC: 200-240V, 50/60Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
Ny model, passer til Troldtekt uden tilpasning, hvid kant
Sort, Ny model, passer til Troldtekt uden tilpasning
Til LED panel, passer til Troldtekt uden tilpasning, hvid kant
Til LED panel, passer til Troldtekt uden tilpasning, sort kant
Flot ovenlysvindue effekt, hvid kant
Ny model, passer til Troldtekt uden tilpasning, hvid kant
Samles hurtigt, plast hjørner, uden synlige skruer, hvid kant
Velegnet til Troldtekt og gips, hvid kant
Ny model, passer til Troldtekt uden tilpasning, hvid kant
Til LED panel, passer til Troldtekt uden tilpasning, hvid kant