Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
Det 25x25 foldbare LED ark RA94 på 12W er et oplagt valg for dem, der ønsker at skabe unikke belysningsløsninger med tilpassede designs.
Inkl. 2 tilslutningskabler samt kabel til at forbinde flere ark.
Oplev en alsidig og effektiv belysningsmulighed med denne foldbare LED ark. Med en effekt på 12W/meter og mulighed for tilslutning til en 24V DC forsyning, er dette produkt designet til at opfylde en bred vifte af belysningsbehov.
Lysstyrke og Spredning
Den leverer en kraftfuld lysstyrke på 1100 lumens/meter og har en høj spredning på 120 grader, som sikrer en jævn og effektiv lysspredning i ethvert rum.
Ekstra Høj Lyskvalitet
Med en RA værdi på 90-95 opnås en ekstra høj lyskvalitet, som giver et levende og naturligt lys. Dette gør produktet ideelt selv i krævende situationer, hvor præcis farvegengivelse er nødvendig.
Dæmpbar
Denne LED ark er dæmpbar, hvilket giver dig mulighed for at tilpasse lysstyrken efter dine behov og skabe den rette stemning.
Kulør på Lyset
Vælg imellem tre forskellige kulører:
Dimensioner
Praktisk størrelse på 250 x 8,5 x 250 mm, gør den let at integrere i forskellige miljøer.
Bemærk, at produktet har en IP20 klassificering, hvilket betyder, at det ikke er modstandsdygtigt over for vand.
Vælg denne foldbare LED ark for at opnå en kombination af fleksibilitet, effektivitet og enestående lyskvalitet i dine belysningsprojekter.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 1100 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 94 |
| Forventet levetid L80 | 35.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 8,5 mm. |
| Bredde | 250 mm. |
| Dybde | 250 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 24V DC |
| Spændingsinterval | 24V |
| Energimærke | F (A-G) |
24V DC, IP67, Uden spændingsfald, 120 LED pr. meter
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik
24V DC, 10000K, IP65, Med stik
24V DC, 10000K, IP65, Med stik
24V DC, IP65, 5:1 hvid/blå fordeling, med stik
24V DC, IP65, 5:1 hvid/blå fordeling, med stik
24V DC, Løbelys, 120 LED pr. meter
24V DC, Løbelys, 120 LED pr. meter