Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
5m 11000K 4,8W/m LED strip, der er ideel til både specielle belysningsopgaver og akvarielys.
Med denne LED strip får du pålidelig og høj kvalitet belysning, perfekt til både professionelle og hjemmeprojekter.
En 4,8W/meter LED strip, der er ideel til dem, som ønsker at skabe et kold hvidt (11000K) lysmiljø med en tydelig blålig skær. Denne LED strip egner sig særligt godt til malerkabiner, akvarier og specielle dekorationer.
Denne LED strip er bygget til at levere høj lyskvalitet, der tilstrækkeligt dækker langt de flestes behov. Lyset viser alle farver flot og ægte, hvilket er essentielt for miljøer, hvor præcision er kritisk.
Med en praktisk 5 meter længde og 60 LED pr. meter opnår du en jævn og effektiv belysning. Dog skal det bemærkes, at den ikke er anbefalet til udendørs brug, da den har en IP20 klassificering.
LED stripen er nem at installere og kan uden problemer tilpasses efter behov, hvilket gør den til et alsidigt valg for både professionelle og hobbyprojekter, der kræver kold hvid belysning.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Kold hvid |
| Kold hvid kulør | 11000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 400 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 2,5 mm. |
| Bredde | 8 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4,8W |
| Spændingsinterval | 24V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Rulle Meter | 5 |
24V DC, IP67, Uden spændingsfald, 120 LED pr. meter
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik
24V DC, 10000K, IP65, Med stik
24V DC, 10000K, IP65, Med stik
24V DC, IP65, 5:1 hvid/blå fordeling, med stik
24V DC, IP65, 5:1 hvid/blå fordeling, med stik
24V DC, Løbelys, 120 LED pr. meter
24V DC, Løbelys, 120 LED pr. meter