Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
Enkeltfarvet hvid COB LED strip IP68 med 280 LED'er per meter.
COB LED uden synlig afstand mellem LED dioderne. Dette får lyset til at fremstå som en uafbrudt streng.
Kan klippes for hver ca. 5 cm.
Der er tape på bagsiden af strippen så den nemt kan fastgøres på vandrette flader. Limen bør suppleres, hvis strippen skal anvendes på porøse, ujævne eller ikke optimale flader. Hvis strippen skal hænge omvendt og lyse ned så bør limen ligeledes suppleres.
OBS: Produktbilledet er vejledende. Strippen leveres med kun ét sæt løse tilslutningsledninger.
Oplev alsidigheden og den høje ydeevne med denne 5m 15W/m COB-LED strip, ideel til en lang række belysningsbehov. Med en spænding på 24V DC, sikrer denne strip en effektiv og stabil lysoplevelse til ethvert miljø.
Med en IP68-klassificering er strippen vandtæt og kan anvendes under vand ned til 1 meter, hvilket gør den oplagt til både indendørs og udendørs installationer, der kræver ekstra beskyttelse mod elementerne.
Farven i varm hvid (2900K) tilbyder en behagelig og afstressende atmosfære. Perfekt til at skabe en hyggelig og indbydende stemning i alle rum.
Med dimensionerne 10 x 6 mm, er denne LED-strip både kompakt og nem at installere på trange steder.
Dette produkt er designet til dig, der ønsker en langvarig og pålidelig belysningsløsning med et naturligt og flot lys, som fremhæver alle farver. Ideelt til både hjemmebrug og professionelle installationer.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 2900K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 1200 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 6 mm. |
| Bredde | 10 mm. |
| IP klassifikation | IP68 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | F (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Rulle Meter | 5 |
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt gul, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt grøn, Perfekt til skilte og specialløsninger