Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
Prisen er for ét modul.
Husk at tilkøbe transformator.
Leveres op til 20 stk færdige med ledning imellem.
3 stk. 5050 SMD LED chips pr. modul.
0,9W vandtæt LED modul.
18W for en streng med 20 moduler.
12V.
Lysstyrke: 66 lumen.
Spredning: 160 grader.
Dette 0,9W LED modul er en fleksibel og effektiv lyskilde, der er perfekt til både skilte og specialløsninger. Med en lysstyrke på 66 lumens og en høj spredningsgrad på 160 grader, sikrer modulet en jævn fordeling af lyset over et stort område.
Forbind modulet til en 12V DC forsyning for at få den optimale ydelse. Modulet er også designet til at være dæmpbart, så du kan justere lysstyrken efter behov.
Vælg imellem to forskellige lyskulører:
Modulet måler 90 x 6 x 14 mm og har en IP67 beskyttelse, som gør det vandtæt. Det sikrer, at produktet kan modstå barske vejrforhold, dog uden at blive nedsænket i vand i længere perioder.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 66 lumens |
| Spredning | 160 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 6 mm. |
| Bredde | 90 mm. |
| Dybde | 14 mm. |
| IP klassifikation | IP67 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 0.9W |
| Spænding | 12V DC |
| Spændingsinterval | 12V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Dokumentation | |
|---|---|
| RoHS CE certifikat | Se dokumentet |
| LVD CE certifikat | Se dokumentet |
| EMC CE certificat | Se dokumentet |