Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
8715-0
Ny
Flot og praktisk 8x16 Neon Flex i kold hvid til f.eks. facader, skilte og trapper mm.
Strippen er IP67 og kan benyttes udenfor.
Husk at tilkøbe en 12v strømforsyning.
Prisen du ser er for en rulle på 5 meter.
Strippen kan klippes for hver 2,5cm ved markeringerne.
Oplev den perfekte kombination af fleksibilitet og lysstyrke med vores Neon Flex LED strip. Denne strip er ideel til både dekorative og funktionelle belysningsløsninger.
Neon Flex LED strip er ikke kun funktionel, men også en æstetisk tilføjelse til ethvert miljø. Lad kreativiteten blomstre i både indendørs og udendørs opsætninger, uanset om det er til hjemmebrug, i butikker eller til udstillingsbelysning.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Kold hvid |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 355 lumens |
| Spredning | 100 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 16 mm. |
| Bredde | 8 mm. |
| Materiale | PVC |
| IP klassifikation | IP67 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 8W |
| Spænding | 12V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Rulle Meter | 5 |