Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
3633-0
Ny
Virker til LED pærer og traditionelle glødepærer.
Dæmper via kip-tryk/push dæmp.
Dæmperen leverer fasedæmpning, og har soft start/stop.
Kræver ikke nul-ledning.
Denne elektroniske indbygningslysdæmper er udviklet primært til dæmpning af LED lyskilder.
5 – 500VA belastning med manuel indstilling til min. og maksimum niveau som huskes og med mulighed for korrespondancestyring via kip-tryk.
Dæmperen fungerer ikke med vores 230V LED strips.
Åben datablad.
| Maximum belastning | 250 W / VA |
| Minimum belastning | 5 W / VA |
| Dæmpningstype | Kip-tryk/push dim. |
| Korrespondance | Ja via Kip-tryk (Push Dim) |
| Dæmpbare LED lyskilder | 5 - 250 VA |
| Elektronisk transformer | 10 - 500 VA |
| Gløde- og halogenpærer | 10 - 500 VA |
| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 36 mm. |
| Bredde | 36 mm. |
| Dybde | 11 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Spænding | 230V |