Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]

29609-0
Ny
Maksimalt udbytte fra frø til høst med 120W Quantum vækstlampe!
Tag fuld kontrol over din indendørs dyrkning med en af markedets mest effektive og kompakte vækstlamper. Quantum 120W er bygget til dig, der tager dine planter seriøst og vil se mærkbare resultater.
Du får et utroligt kraftfuldt output i et pladsbesparende, tyndt design. Lampens fuldspektret (flicker-free) LED-lys dækker hele plantens livscyklus. Start med dæmpet lys til dine spæde spirer, og skru helt op, når planten skal sætte frugt eller blomster.
Derfor vil du elske Quantum 120W:
Skab de perfekte vækstbetingelser og se din høst vokse.
Maksimalt udbytte fra frø til høst med 120W Quantum vækstlampe!
Tag fuld kontrol over din indendørs dyrkning med en af markedets mest effektive og kompakte vækstlamper. Quantum 120W er bygget til dig, der tager dine planter seriøst og vil se mærkbare resultater.
Du får et utroligt kraftfuldt output i et pladsbesparende, tyndt design. Lampens fuldspektret (flicker-free) LED-lys dækker hele plantens livscyklus. Start med dæmpet lys til dine spæde spirer, og skru helt op, når planten skal sætte frugt eller blomster.
Derfor vil du elske Quantum 120W:
Skab de perfekte vækstbetingelser og se din høst vokse.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3500K |
| Dæmpbar | Ja, dæmper indbygget |
| Lysstyrke | 11600 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 89 |
| Forventet levetid L80 | 35.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 10 mm. |
| Bredde | 195 mm. |
| Dybde | 325 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 120W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Ja - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data |
|---|

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, IP65
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, IP65
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, IP65
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, indbygget blæser, IP44
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik