Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Dette 29W LED panel er designet til effektiv og langvarig belysning. Med sine mål på 595 x 595 mm passer det perfekt ind i standard loftskonstruktioner.
Sikre drift er garanteret med den indbyggede Samsung LED chip og professionel driver, der tilsammen lover 30.000 timers levetid med minimalt lysfald. Kvalitetskomponenter sikrer, at lyset er flicker-free, velegnet til mennesker og dyr, der er følsomme over for lysflimmer, samt til foto/video optagelser.
Med en IP20 klassificering er dette panel ikke modstandsdygtigt over for vand og er derfor bedst egnet til indendørs brug.
Garanti: 5 års producentgaranti med fokus på denne LED panels driftssikkerhed og holdbarhed.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Kold hvid |
| Kold hvid kulør | 6400K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 3480 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 14 mm. |
| Bredde | 595 mm. |
| Dybde | 595 mm. |
| Materiale | Aluminium, PMMA (Akryl) |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 29W |
| Data | |
|---|---|
| Yderligere bemærkninger | Output current: 700mA. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Brugervejledning | Se dokumentet |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

