Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Oplev energibesparende belysning med denne 2W LED solcelle væglampe, der er udstyret med Samsung LED-Chip. Lampen leverer en optimal lysstyrke på 220 lumens og har en bred spredning på 170 grader, hvilket sikrer en jævn fordeling af lyset over et større område.
LED-lampen har en høj lyskvalitet med en RA-værdi på 80-85, hvilket sikrer, at farverne fremstår naturlige og klare. Dette gør det ideelt til at skabe en autentisk belysning i udendørs rum.
Lampen kommer med en varm hvid lysfarve på 3000K. Den varme kulør skaber en behagelig og afstressende atmosfære, hvilket er perfekt til at etablere en hyggelig stemning i haven eller på terrassen.
Med en 3 års producentgaranti giver denne væglampe ro i sindet og en langsigtet løsning til dit belysningsbehov. Den integrerede Samsung LED-Chip sikrer energieffektivitet og lang levetid.
Med sit grå hus passer lampen diskret ind i enhver udendørs indretning, samtidig med at den leverer effektiv og behagelig belysning.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 220 lumens |
| Spredning | 170 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 140 mm. |
| Bredde | 290 mm. |
| Dybde | 140 mm. |
| Materiale | Aluminium, PC (Plastik) |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -20 / +45 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2W |
| Data | |
|---|---|
| Yderligere bemærkninger | Battery: Lithium 3.7V/2600mAh. Charging time: 4-6 Hours. Working time: 3-12 Hours. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Brugervejledning | Se dokumentet |
| CE certifikat | Se dokumentet |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

