Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Oplev en robust belysningsløsning med denne 100W Highbay LED-lampe, udstyret med en pålidelig Meanwell Driver og Samsung LED-chips. Med en lysudbytte på 180lm/W, leverer denne lampe en imponerende 18.000 lumens, der sikrer en kraftfuld og jævn belysning i ethvert rum.
Den flimmerfrie belysning gør dette produkt perfekt til dem, der er følsomme overfor flicker-effekter, og det er også ideelt til foto- og videooptagelser. Med en integreret lyskilde og en kold hvid kulør, opfylder lampen både æstetiske og funktionelle behov.
Produktet leveres med en 5 års producentgaranti, hvilket sikrer, at du får en langvarig og bekymringsfri oplevelse. Denne lampe er designet til at yde sit bedste under krævende forhold og med Samsung chip- og Meanwell driver-komponenter garanteres pålidelig ydeevne og sikker drift.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Kold hvid |
| Kold hvid kulør | 6400K |
| Dæmpbar | Ja, 1-10V |
| Lysstyrke | 18000 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 260 mm. |
| Dybde | 145 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 100W |
| Data | |
|---|---|
| Yderligere bemærkninger | Driver: Meanwell. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Brugervejledning | Se dokumentet |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

