Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Opgrader belysningen med denne 8W GR10q LED-pære.
Den erstatter direkte dit traditionelle 16W 2D-rør og reducerer strømforbruget, mens den bevarer den samme høje lyskvalitet. En effektiv og energibesparende løsning.
Opgrader belysningen med denne 8W GR10q LED-pære.
Den erstatter direkte dit traditionelle 16W 2D-rør og reducerer strømforbruget, mens den bevarer den samme høje lyskvalitet. En effektiv og energibesparende løsning.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3500K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 960 lumens |
| Spredning | 130 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 15.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | GR10q |
| Højde | 142 mm. |
| Bredde | 138 mm. |
| Dybde | 30 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 8W |
| Erstat | 16W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC: 220-240V, 50/60Hz |
| Energimærke | E (A-G) |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |