Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
En velovervejet belysning kan forvandle hele saunaoplevelsen - fra at være en funktionel varmekilde til en rolig, afslappende oase for velvære. Med det rette lys skaber du en varm og indbydende atmosfære, som gør hver saunastund mere afstressende.
Denne indbyggede spotlight er designet netop til dette formål: at kombinere sikkerhed, holdbarhed og et stilrent design i en løsning, der fungerer perfekt i krævende saunamiljøer.
Forvandl din saunaoplevelse med denne energieffektive 1,1W downlight, der er specielt designet til at forbedre atmosfæren og skabe en afslappende atmosfære. Med en lang 3m ledning er installationen nem og fleksibel, så du kan opnå den perfekte belysning.
Nyd den varme hvide lysfarve (2700K), der bringer en behagelig og afstressende atmosfære til din sauna. Dette blide lys skaber en hyggelig stemning, der inviterer til afslapning.
Dette produkt kombinerer stilfuldt design med avanceret teknologi for at give dig en fremragende saunaoplevelse, der understøtter både form og funktion.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 100 lumens |
| Spredning | 24 grader |
| RA | >= 93 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | Indbygning |
| Højde | 50 mm. |
| Diameter | 35 mm. |
| Hulstørrelse | 30 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP54 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 1,1W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | F (A-G) |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

