Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
12051-0
Ny
Oplev en alsidig og holdbar løsning til dine belysningsprojekter med denne 10 meter lange neon flex strip, der kombinerer både RGB- og varm hvid belysning. Den er perfekt til at tilføje et dynamisk og farverigt element til både indendørs og udendørs rum.
Neon flex strippen kommer med en kompakt dimension på 8 x 16 mm, hvilket gør den let at integrere i enhver installation uden at det er påtrængende. Med en IP65-klassificering er den designet til at modstå vandstænk og regn, hvilket gør den velegnet til brug udendørs.
Det alsidige design betyder, at strippen kan deles for hver 10 cm, hvilket giver mulighed for præcise tilpasninger til dit projekt. Med 72 LED'er pr. meter får du en jævn og konsistent lysfordeling, uanset hvor den bruges.
Øg din kreativitet med denne neon flex strip, der kombinerer funktionalitet med æstetik, og lader dig skabe både naturlige og farverige belysningsløsninger i dit hjem eller arbejdsområde.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | RGB + Varm Hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 900 lumens |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 16 mm. |
| Bredde | 8 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 16W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | F (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Rull Meter | 10 |
24V DC, IP65, 72 LED pr. m, Kan deles hver 10cm