Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
500W Stadion projektøren er den ideelle løsning til at oplyse store områder med høj effektivitet og pålidelighed.
Med denne projektør sikrer du optimal lysstyrke og energieffektivitet i ethvert udendørs stadionmiljø.
Projektøren kan vippes 90 grader i beslaget.
Oplev den kraftfulde 500W stadion projektør, der kombinerer høj lysstyrke med avanceret teknologi for at give optimale belysningsforhold. Denne projektør er specielt designet til at opfylde kravene i selv de mest krævende miljøer.
Med sin kompatibilitet til 230V forsyning og dimensioner på 630 x 280 x 240 mm, er denne projektør en ideel løsning til stadion, sportshaller og andre store områder, der kræver intens og pålidelig belysning. Projektøren leveres med integreret lyskilde, hvilket gør installationen nem og problemfri.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Industrielt arbejde (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. |
| 25 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. |
| 100 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. |
| 500 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. |
| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Industrielt arbejde (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. |
| 25 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. |
| 100 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 1 stk. | 2 stk. |
| 500 m2 | 2 stk. | 3 stk. | 4 stk. | 7 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Dagslys hvid kulør | 5000 |
| Dæmpbar | Ja, 1-10V |
| Lysstyrke | 85000 lumens |
| Spredning | 90 grader |
| RA | >= 70 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 280 mm. |
| Bredde | 630 mm. |
| Dybde | 240 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP66 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 500W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | 100-240V,50/60Hz |
| Energimærke | B (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Dagslys hvid kulør | 5000 |