Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Flot 18W LED indbygningspanel med hvid kant.
LED lyskilde er indbygget.
Ydre mål: Ø22,5 cm.
Hulmål: Ø21 cm
Højde på panel: 2,5 cm.
Højde på driver: 2,5 cm.
Kant farve: hvid.
Leveres komplet med driver og fjedere.
300mAh
Må ikke monteres direkte i isolering - Der skal være lidt luft omkring til køling.
Dette stilfulde LED indbygningspanel er den ideelle løsning til dig, der ønsker energieffektiv og jævn belysning i hjemmet eller på kontoret. Med en effekt på 18W, som erstatter en traditionel 110W lyskilde, får du masser af lys for pengene.
Kulør på lyset:
Panelet har dimensioner på 25 x Ø225 mm og kræver en hul størrelse på Ø210 mm for indbygning. Bemærk, at produktet har IP20 og derfor ikke er vandtæt. Den integrerede lyskilde sikrer lang holdbarhed.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6400K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1500 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 25 mm. |
| Diameter | 225 mm. |
| Hulstørrelse | 210 mm. |
| Materiale | Aluminium, PMMA (Akryl) |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Erstat | 110W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:85-265V, 50/60Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Ja - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Dokumentation | |
|---|---|
| EIS Dialux fil | Se dokumentet |
| RoHS CE certifikat | Se dokumentet |
| LVD CE certifikat | Se dokumentet |
| EMC CE certificat | Se dokumentet |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

