Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
LEDlife Focu38 møbelspot - Kompakt 12V belysning
Diskret og funktionelt 2W indbygningsspot til belysning i køkkenskabe, reoler eller vitriner. Det fokuserede lys på 24 grader gør det ideelt til både arbejdslys og stemningsfuld effektbelysning.
Bemærk: Strømforsyning medfølger ikke og skal tilkøbes. Du finder passende modeller under tilbehør nederst på siden.
Oplev ekstra høj lyskvalitet med LEDlife Ø3,8cm Focu38 møbelspot, designet til at levere en levende og naturlig belysning. Med en RA værdi på 90-95, sikrer dette spot, at farver fremstår sprudlende, perfekte til krævende situationer.
Vælg mellem to forskellige kulører for at skabe den ønskede stemning eller arbejdsbelysning:
Dette kompakte spot har en diameter på Ø38 mm og kræver en hulstørrelse på Ø35 mm for installation. Dets dimensioner er 28 x Ø38 mm, hvilket gør det velegnet til mindre rum og møbler. Med en IP44 klassificering kan det modstå fugtig luft og vandstænk på fronten, hvilket gør det perfekt til installation i badeværelser og køkkener.
Vælg LEDlife Focu38 møbelspot for en kombination af effektivitet, holdbarhed og æstetisk belysning skræddersyet til dine behov.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 170 lumens |
| Spredning | 24 grader |
| RA | >= 92 |
| Forventet levetid L80 | 35.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 28 mm. |
| Diameter | 38 mm. |
| Hulstørrelse | 35 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP44 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2W |
| Erstat | 20W |
| Spænding | 12V DC |
| Energimærke | F (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Til Sono og Reco møbelspot, maks. 6 spot
Til Sono og Reco møbelspot, maks. 6 spot
Til Sono, Cabi68 og Reco møbelspot, maks. 10 spot
Til Sono, Cabi og Reco møbelspot, maks. 12 spot