Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Skab en hyggelig og funktionel belysning med LEDlife Reco68 møbelspot til indbygning.
Med dette sæt får du 3 stk. Reco68 møbelspots i hvid, samt en dæmpbar 30W strømforsyning, med plads til 10 møbelspots.
De små og praktiske spots tilsluttes let den dæmpbar strømforsyningen og strømforsyningen tilsluttes standard 230V. Hvert møbelspot har en 2 meter ledning med dupont stik.
Strømforsyningen har dimensionerne: 158x45.8x18.3mm og fylder derfor næsten ingenting. Strømforsyningen kan let skjules ovenpå overskabe mm.
Ønsker du flere Reco68 møbelspots kan de tilkøbes her: LEDlife Reco68 møbelspot
Dette sæt fås også uden dæmpbar strømforsyning: 3 stk. LEDlife Reco68 Møbelspot, inkl. strømforsyning
Opnå den perfekte belysning i dit hjem med disse 3 stk. Ø6,8 cm Reco68 møbelspots. Med deres stilfulde design i mat hvid og dæmpbare funktion, passer de perfekt til ethvert interiør og giver mulighed for at justere lysstyrken efter behov.
Disse møbelspots har en 2,7W LED, som effektivt erstatter traditionelle 20W pærer. De tilsluttes nemt til en 12V DC forsyning, der medfølger som en del af den dæmpbare strømforsyning.
Vælg mellem to forskellige lyskulører, afhængig af dine behov:
Møbelspottet måler 14 x Ø68 mm og kræver et hul på 56 mm for installation. Med en IP44 klassificering er de velegnede til brug i fugtige miljøer, da de tåler vandstænk på fronten.
Disse møbelspots er designet med en ekstra høj lyskvalitet og lang driftstid sikret gennem høj kvalitet LED, en professionel driver og effektiv køling. Opgrader dit belysningssystem med disse alsidige og energieffektive møbelspots.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 220 lumens |
| Spredning | 80 grader |
| RA | >= 92 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 14 mm. |
| Diameter | 68 mm. |
| Hulstørrelse | 56 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP44 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2,7W |
| Erstat | 20W |
| Spænding | 12V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Længde på ledning | 2 m. |
| Indgang 230V | Indgang 230V |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Til Sono og Reco møbelspot, maks. 6 spot
Til Sono og Reco møbelspot, maks. 6 spot
Til Sono, Cabi68 og Reco møbelspot, maks. 10 spot
Til Sono, Cabi og Reco møbelspot, maks. 12 spot