Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Skab en hyggelig og funktionel belysning med LEDlife Reco68 møbelspot til indbygning.
Med dette sæt får du 3 stk. Reco68 møbelspots i hvid, samt en 12V DC strømforsyning, med plads til 6 møbelspots.
De små og praktiske spots tilsluttes let strømforsyningen og strømforsyningen tilsluttes standard 230V. Hvert møbelspot har en 2 meter ledning med dupont stik.
Strømforsyningen har dimensionerne: 120x55x20mm og fylder derfor næsten ingenting. Strømforsyningen kan let skjules ovenpå overskabe mm.
Ønsker du flere Reco68 møbelspot, andre/større strømforsyninger, så kig i tilbehør herunder.
Opgrader dine møbler med vores sæt af 3 stk. Reco68 møbelspot i en elegant mat hvid finish. Ideel til at skabe en stemningsfuld atmosfære eller et professionelt arbejdsmiljø.
Vælg mellem to forskellige kulører for at tilpasse dit rum:
Med dette sæt får du ikke blot en funktionel belysningsløsning, men også et stilfuldt design, der passer perfekt ind i moderne hjem og kontormiljøer.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 220 lumens |
| Spredning | 80 grader |
| RA | >= 92 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 14 mm. |
| Diameter | 68 mm. |
| Hulstørrelse | 56 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP44 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2,7W |
| Erstat | 20W |
| Spænding | 12V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Længde på ledning | 2 m. |
| Indgang 230V | 230v stikprop/schuko |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Til Sono og Reco møbelspot, maks. 6 spot
Til Sono og Reco møbelspot, maks. 6 spot
Til Sono, Cabi68 og Reco møbelspot, maks. 10 spot
Til Sono, Cabi og Reco møbelspot, maks. 12 spot