Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
Oplev den nyeste generation af belysning med vores 100W Solara 2 LED high bay, der kombinerer kraft, effektivitet og holdbarhed på en måde, der overgår dine forventninger.
Opgrader din belysning med denne 100W Solara 2 LED High Bay, der leverer kraftfuld og effektiv belysning. Med en imponerende lysstyrke på 21.000 lumens og en høj spredningsvinkel på 90 grader, sikrer den en jævn og bred fordeling af lyset i store rum.
Vælg mellem to lyskulører for at skabe den ønskede atmosfære og funktionalitet:
Dette produkt er udstyret med en Philips driver, som sikrer en driftssikker ydeevne. Kombineret med god køling, opretholdes kvaliteten med minimalt lysstyrketab over tid. Den integrerede lyskilde gør installation enkelt og problemfri.
For at fraholde dine bekymringer tilbyder vi en 5 års producentgaranti. Produktets dimensioner er 110 x Ø255 mm, hvilket gør den kompakt nok til nem integration i forskellige installationer.
Vælg dette high bay LED lys, hvis du ønsker et holdbart, energieffektivt og alsidigt belysningsprodukt, der kan klare både indendørs og udendørs behov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Navigeringslys (100 lux) | Grov produktion og lager (min 200 lux) | Montage og pakning (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 100 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 4 stk. |
| 500 m2 | 4 stk. | 8 stk. | 11 stk. | 18 stk. |
| 1000 m2 | 8 stk. | 15 stk. | 22 stk. | 36 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Neutral hvid |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 5000K |
| Dæmpbar | Ja, 1-10V |
| Lysstyrke | 21000 lumens |
| Spredning | 90 grader |
| RA | >= 70 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 110 mm. |
| Diameter | 255 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 100W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | 90-305V,50/60Hz |
| Energimærke | B (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
IP65, Sosen driver, 0-10V dæmpbar, 5 års garanti
IP65, Sosen driver, 0-10V dæmpbar, 5 års garanti
IP65, Sosen driver, 0-10V dæmpbar, 5 års garanti
150lm/W, IP65, 0-10V dæmpbar, 5 års garanti Sosen driver