Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
Enkeltfarvet hvid Osram LED strip IP68 med 120 LED'er per meter.
Der er tape på bagsiden af strippen så den nemt kan fastgøres på vandrette flader. Limen bør suppleres, hvis strippen skal anvendes på porøse, ujævne eller ikke optimale flader. Hvis strippen skal hænge omvendt og lyse ned så bør limen ligeledes suppleres.
Opgrader din belysning med denne 5 meter lange vandtætte LED strip, der leverer uovertruffen lyskvalitet og alsidighed. Med en effekt på 11W pr. meter, tilbyder denne LED strip en lysstyrke på 1000 lumens pr. meter, hvilket sikrer rigeligt med lys til alle behov.
Vælg mellem tre forskellige kulører for et skræddersyet lysmiljø:
Tag belysningen til det næste niveau med denne højtydende og fleksible LED strip, som bringer både stil og funktion til dine rum.
| Lyset | |
|---|---|
| Ekstra varm hvid kulør | 2600K |
| Varm hvid kulør | 3400K |
| Neutral hvid kulør | 4700K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 1000 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 92 |
| Forventet levetid L80 | 35.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 5 mm. |
| Bredde | 10 mm. |
| IP klassifikation | IP68 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 11W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | F (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Rulle Meter | 5 |
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt gul, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt grøn, Perfekt til skilte og specialløsninger