Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Husk: Dette produkt er ikke beregnet til 220-240V og må ikke tilsluttes almindelig husholdningsstrøm.
Det er udviklet til lavspænding og fungerer med 12VDC, hvilket gør det ideelt til brug i 12V systemer. Perfekt til installation i campingvogne, autocampere, både, hytter og andre steder med lavspændingsforsyning.
Opdag den perfekte erstatning for traditionelle pærer med en 4W LED Krone pære. Denne pære har en E27 stor fatning, der kan erstatte en 35W glødepære. Designet til at blive tilsluttet en 12V DC forsyning, tilbyder den en energieffektiv løsning for moderne hjem.
Lystonen findes i varm hvid (3000K), der skaber en behagelig og afslappende atmosfære. Dette varme lys er ideelt til at fremkalde en hyggelig stemning i ethvert rum.
Med dimensionerne 70 x Ø45 mm er denne pære kompakt og passer let ind i forskellige armaturer. Det er dog vigtigt at bemærke, at den har en IP20-klassificering og er dermed ikke modstandsdygtig over for vand.
Giv dine rum en energibesparende og holdbar opgradering med denne højeffektive LED-kronepære.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 350 lumens |
| Spredning | 180 grader |
| RA | >= 83 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Højde | 70 mm. |
| Diameter | 45 mm. |
| Materiale | PVC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4W |
| Erstat | 35W |
| Spænding | 12V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

