Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Opgrader din belysning med denne energieffektive 4,5W LED kertepære, der er designet til at passe i armaturer med en E14 lille fatning. Med en imponerende lysstyrke på 470 lumens og en bred spredning på 180 grader, sikrer denne pære en jævn fordeling af lyset i ethvert rum.
Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 betyder, at pæren leverer et naturligt lys, der ægte viser alle farver, perfekt til de fleste dagligdags behov.
Med dimensionerne 100 x Ø36,5 mm passer denne LED-pære perfekt i de fleste standardlamper.
Bemærk: Denne pære har en IP20 klassificering, hvilket betyder, at den ikke er modstandsdygtig over for vand og derfor bedst egnet til indendørs brug.
Oplev fordelene ved LED-belysning med denne holdbare pære, som kommer med en integreret lyskilde, der lover lang levetid og pålidelig ydelse.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 470 lumens |
| Spredning | 180 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E14 |
| Bredde | 100 mm. |
| Diameter | 36.5 mm. |
| Materiale | PVC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +45 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4.5W |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

