Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Ny
30W dæmpbar driver til LED paneler
Gør LED panelerne dæmpbar via forkants/bagkantsdæmp, også kendt som Triac.
Driveren har soft-start, så lysstyrken justeres blidt når det tændes.
Kan justeres til en bred vifte af strømoutput, fra 150mA til 900mA, se tabel nedenfor.
| Current | Voltage | Watt |
| 150mA | 9-45V | 6,75W |
| 200mA | 9-45V | 9W |
| 250mA | 9-45V | 11,25W |
| 300mA | 9-45V | 13,5W |
| 350mA | 9-45V | 15,75W |
| 400mA | 9-45V | 18W |
| 450mA | 9-45V | 20,25W |
| 500mA | 9-45V | 22,5W |
| 550mA | 9-45V | 24,75W |
| 600mA | 9-45V | 27W |
| 650mA | 9-45V | 29,25W |
| 700mA | 9-45V | 31,5W |
| 750mA | 9-40V | 30W |
| 800mA | 9-37V | 29,6W |
| 850mA | 9-35V | 29,75W |
| 900mA | 9-33V | 29,7W |
| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 24 mm. |
| Bredde | 45 mm. |
| Dybde | 149 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 30W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC: 220-240v, 50Hz |
| Data | |
|---|---|
| Indgang 230V | Indgang 230V |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |
9-42V, Push dæmp og DALI, flicker free
23-42V, Med 1-10V signal interface
24-38V, Zigbee, Hue kompatibel, enkeltfarvet
9-45V, Triac + Push dim, flicker fri
9-42V, Triac fasedæmp, flicker free
25-42V, 0-10v dæmp, flicker free
30-50V, Med 1-10V signal interface
23-42V, Med 1-10V signal interface
15-42V, Med DALI interface
30-42V, Triac + 0-10V, flicker fri