Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Flot 2G11 lysstofrør.
Røret skal forsynes direkte med 230V til de to yderste ben.
Materet glas sikrer god spredning af lyset, der samtidigt ikke blænder.
Dette 41 cm / 17W LED lysstofrør er designet til at levere maksimal lysstyrke og en indbydende belysning, der kan transformere ethvert rum. Med et 2G11 fatning, er dette lysstofrør nemt at installere og tilsluttes direkte til en 230V forsyning.
Med en imponerende lysstyrke på 2100 lumens og en generøs spredningsvinkel på 180 grader, sikrer dette lysstofrør en jævn og bred fordeling af lyset. Den høje lyskvalitet viser sig igennem en RA-værdi på 80-85, hvilket garanterer en naturlig og ægte gengivelse af farverne. Denne kvalitet er tilstrækkelig til at opfylde de fleste belysningsbehov.
LED komponenterne af den højeste kvalitet garanterer en drift op til 50.000 timer med minimalt lysfald. Den medfølgende professionelle og driftssikre driver samt effektiv køling sikrer en lang levetid for hele produktet, hvilket gør dette LED lysstofrør til et pålideligt valg.
Dette lysstofrør er tilgængeligt i en varm hvid kulør på 3000K, hvilket skaber en hyggelig og afstressende atmosfære. Det varme lys er ideelt til at opnå en afslappende miljø, perfekt til stuer eller andre opholdsrum.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2100 lumens |
| Spredning | 180 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | 2G11 |
| Højde | 410 mm. |
| Bredde | 29,5 mm. |
| Dybde | 42,7 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 17W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | 220-240V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

