Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Pris for 5 meter.
Super fleksibel Neon COB LED strip med mange anvendelses muligheder.
COB LED strip udmærker sig ved ikke at have synlige LED chip.
Dermed får man oplevelsen af et lys-bånd uden huller i lyset.
Kan leveres i fuld længde op til 50 meter.
Husk at tilkøbe: Stik til 5 meter vandtæt Neon COB LED strip
Kan dæmpes med vægdæmper SG LEDDim 200 II eller med Ledningsdæmper.
Oplev en fantastisk lysoplevelse med vores Neon COB strip, der er specielt designet til at bringe lys og liv til dine rum. Denne LED strip har en strømforbrug på 11,5W per meter og er beregnet til tilslutning med 230V forsyning. Det innovative design og høje ydeevne gør den til en ideel løsning til både kommercielle og boligmæssige belysningsbehov.
Med tre forskellige lyskulører kan du tilpasse lyset til det specifikke miljø:
Med dimensionerne 10 x 7 mm passer denne LED strip diskret ind i en lang række installationer. Husk at forsegle samlinger med klar silikone for optimal tæthed og holdbarhed.
Vores Neon COB Strip sikrer ikke kun en høj ydeevne, men også en fleksibel og tilpasselig oplevelse, der kan tilpasses alle dine belysningsbehov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4500K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 950 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 7 mm. |
| Bredde | 10 mm. |
| IP klassifikation | IP67 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 11W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| FDV | Se dokumentet |
| LVD CE certifikat | Se dokumentet |
| CE certifikat | Se dokumentet |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


230V, Varm hvid, D16 Neon komplet sæt
Inkl. endeprop, til 230V D16 Neon flex, maks. 50 m
Inkl. endeprop, til 230V D16 Neonflex, memory funktion, maks. 200 m
230V, IP67, 288 LED/m, kan klippes for hver 10cm, op til 50m
230V, IP67, 288 LED, Kan klippes for hver 10cm
230V, IP67 vandtæt, 288 LED, kan klippes for hver 10cm
230V, IP67, 288 LED, Kan klippes for hver 10cm
230V, IP67 vandtæt, 288 LED, kan klippes for hver 50cm
3 meter ledning, Inkl. endeprop, 230V
3 meter, Inkl. endeprop, 230V
Inkl. endeprop, flicker free, 230V
Inkl. endeprop, 230V
Inkl. endeprop, flicker free, 230V
Inkl. endeprop, til 230V CLIP-ON 8x16 Neonflex, memory funktion, max 50 m
Inkl. endeprop, til 230V 8x16 Neonflex, memory funktion, maks. 100 m, IP67 vandtæt