Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
+45 71 99 83 38 - [email protected]
Skab en hyggelig og elegant atmosfære med denne effektive LED skabsbelysning. Med en særdeles slank profil på kun 6mm, passer den ubemærket ind i ethvert skab eller reol, og dens 1 meter lange struktur giver rigelig dækning til større overflader.
Oplev et naturligt lys med en RA værdi på 80-85, der sikrer, at alle farver vises flot og autentisk. Den varme 3000K kulør skaber en behagelig og afstressende atmosfære, perfekt til at understrege en velindrettet indretning.
Med en lysfordeling på 120 grader, sørger belysningen for en jævn og klar fordeling af lyset, hvilket gør den ideel til daglig brug i både hjemmet og professionelle omgivelser. Den er også dæmpbar, hvilket giver mulighed for at justere lysets intensitet efter behov.
Produktet leveres med integreret lyskilde og er nemt at montere takket være den medfølgende endeprop. Ideel til dem, der ønsker en hurtig og effektiv løsning uden besvær.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 700 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 82 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 6 mm. |
| Bredde | 1000 mm. |
| Dybde | 27 mm. |
| Materiale | Aluminium, PC (Plastik) |
| IP klassifikation | IP21 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 9W |
| Spænding | 12V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Børstet stål |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Pr. meter, hulmål 10x10mm, passer til 5-8mm bred LED strip
Pr. meter, hulmål 14x14mm, passer til 8-10mm bred LED strip
2 meter, hvid, inkl. mælkehvidt cover
1 meter, sort, inkl. mælkehvidt cover
2 meter, sort, inkl. mælkehvidt cover
Komplet sæt med aluprofil og COB LED strip
Komplet sæt med aluprofil og COB LED strip
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik